Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Yazı Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 10:54 Bu yazı 993 kez okundu
 
ALİ CENGİZ OLACAKKEN VELİ CENGİZ OLDU !
HAKAN DİLEK
 
 

4 Mayıs Cumartesi Günü AKSAM’da gerçekleştirilen Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Olağan Genel Kurulu’na katıldım. Tabii genellikle genel kurullarda adaylar olur; nitekim burada da oldu.  Fakat burada taraf olan ülkemizin kurucusu, Cumhuriyet’imizin taçlandırıcısı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adı ile kurulan Atatürkçü Düşünce Derneği idi.

Atatürk adı ile kurulmuş olan bir derneğin ve Atatürk’ün tekelleştirilmesinin, Atatürk’ün adına ve aziz hatırasına zarar verdiğini düşünmekteyim. Bu şekilde atılan adımların kutuplaşmalara sebep olduğu kanısındayım. Atatürk hepimizin ortak değeridir.

 Kurulun genel atmosferi demokrasiden uzak ve karşılıklı atışmalarla geçti. Mevcut başkanın ADD’yi 20 bin TL ile devralıp, 50 bin TL’ye ulaştırması bazı kişilere rahatsızlık verdi. Yaptığı faaliyetleri açıklayan mevcut yönetim, paranın hesabı sorulunca sert çıkışları ile şaşırttı.

Provoke var mıydı? Kesinlikle vardı. Ali Cengiz miydi? Bence Ali Cengiz’di ama; Veli Cengiz Hocam geleceği gençlikle birlikte şekillendirmek istemektedir. Bu davranışı hepimiz takdir ederiz ancak; Atatürk’ü tekelleştirmek kimsenin haddine değildir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ülkeye kazandırdıkları bir siyasi partinin ya da herhangi bir derneğin kalıbına sığacak kadar küçük değildir.

Sonuç olarak Veli Cengiz güven tazeledi. Yapılan faaliyetler ve kazanımlar için bizlerde kendisine ve ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz ancak; dostane tavsiyem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve düşüncelerini tekelleştirmeye çalışmayalım. Karşıt görüşler olacaktır her zaman. Bu da demokrasinin gerekliliğidir. Hesabını veremeyeceğimiz işlere de kalkışmayalım. 

 
Etiketler: ALİ, CENGİZ, OLACAKKEN, VELİ, CENGİZ, OLDU, !,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
19° - 33°
Salı
20° - 34°
Çarşamba
17° - 29°
Afyon

Güncelleme: 06.07.2020
İmsak
03:43
Sabah
05:32
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:14
Arşiv Arama
Haber Yazılımı